Клиноподібний дефект

Клиноподібний дефект

Клиноподібний дефект – це некаріозний дефект емалі, що розташовується на вестибулярній поверхні зуба в пришийковій зоні, тобто зі сторони губ та щік біля ясен. 

 

Причини виникнення клиноподібного дефекту

Такі дефекти виникають за двома наступними причинами чи їх комбінацією:

  🦷 - Зуб Эмоджи: U+1F9B7 - Таблица символов Юникода неправильный прикус

  🦷 - Зуб Эмоджи: U+1F9B7 - Таблица символов Юникода травмування 

Неправильний прикус призводить до локального перевантаження зубів і як наслідок емаль тріскається в ділянках пришийкових зон. 

 

Травмування може бути як механічне, так і внаслідок порушень роботи органів ШКТ через які відбувається заброс шлункового соку в порожнину рота. Також емаль може руйнуватися під час чищення – це результат неправильних рухів зубною щіткою по емалі, яка внаслідок цього стирається. А зворотній заброс шлункового соку призводить до демінералізації емалі всіх зубів і як наслідок утворення клиноподібних дефектів. 

 

 

Клиноподібний дефект лікування

Клиноподібний дефект сам по собі зникнути не може і з часом це призводить до повного стирання твердих тканин в пришийковій ділянці і як наслідок виникають переломи або сколи зубів. 

Лікування може бути спрямованим на симптоми та причину.  І в даному випадку треба застосовувати обидва ці способи. 

Часто стоматологи працюють тільки з симптомами цієї патології, бо не досконало розуміють сутність проблеми, і як наслідок цього клиноподібний дефект нікуди не зникає а тільки збільшується, що в ітозі призводить до сколу зуба. 

Симптоматично можна зняти гіперчутливість цих зубів, відреставрувати ці дефекти за допомогою композитної чи керамічної реставрації. А щоб подіяти на причину ми маємо виправити вади прикусу, що призводять до перевантаження зубів або навчити пацієнта правильним навичкам  гігієни. 

Лікарі клініки

АВТОР СТАТТІ

Махиня Валерій Валентинович
Медичний директор, лікар стоматолог-ортопед-гнатолог, лікар хірург